Dům přírody
Litovelského Pomoraví

Vstup do galerie v přírodě

Přírodní galerie je volně přístupná s výjimkou vnitřních prostor Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Vstup do těchto objektů je spojený se vstupným a klíče a případně drobné pomůcky si můžete vyzvednout v informačním centru. Můžete si také objednat komentovanou prohlídku nebo celodenní výlet nebo galerii navštívit při některé z akcí.

 

Pokud chcete navštívit areál s organizovanou skupinou bez průvodce dejte nám prosím vědět.

Vstup do Rajské zahrady a Sluneční hory

Pokud se rozhodnete vstoupit do vnitřních prostor těchto staveb, stavte se na informačním centru, kde si zapůjčíte klíče a případně drobné hravé pomůcky pro děti.

 

Vstupné

oba objekty 50 Kč /30 Kč (senioři, ZTP, dítě od 6 let)

Pátrací hry

Poznejte galerii v přírodě trochu jinak. Vyzvedněte si na informačním centru sešit s instrukcemi nebo si hru prostě stáhněte do mobilu a pusťte se do toho. Po odhalení tajenky vás čeká odměna. Vže potřebné najdete na stránce pátrací hry. Hry pro rodiče se školními dětmi i pro dospělé.

Průzkumnické hry

Pro rodiče s mladšími dětmi máme obvykle připravené jednodušší tématické průzkumnické hry. Různé hry jsou v provozu vždy období duben–září a každý měsíc se můžete těšit na novou. Najdete ji vždy v aktualitách.

Komentovaná prohlídka

Přijďte se skupinou přátel nebo turistů na zážitkovou komentovanou prohlídku areálu. Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě. Přiblížíme, jak uvažovali autoři staveb a možná i jejich předchůdci, budovatelé romantických areálů. Upozorníme na pozoruhodné detaily a vzpomene na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořil František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar a Marcel Hubáček.

 

Délka prohlídky 90–120 minut, vstupné 80/50 Kč (snížené vstupné pro studenty, seniory, ZTP, děti od 13 let), cizojazyčná skupina 120 Kč. Minimální počet 10 platících osob. 

 

Prohlídku je vždy potřeba předem domluvit na e-mailu info@slunakov.cz nebo telefonu 585 154 711.

Ke komentované prohlídce můžete přidat další exkurzi z nabídky a třeba i oběd na Sluňákově. Postavíte si tak delší (ale nenáročný) program – nabídka výletů.

Hravé sešity

Zpestřete si cestu galerií v přírodě kreativními úkoly a návrhy na putování vnitřní i vnější krajinou. Tištěné si můžete zdarma vyzvednout na informačním centru nebo si je zde stáhnout. Brána poutníků a Brána poetická  pro individuální návštěvníky a dvojice, Brána větrná – pro rodinu s předškolními dětmi, Brána ohňová – pro rodinu se školními dětmi, Brána vodní – pro skupinu z mateřské školy, Brána sluneční – pro skupina z prvního stupně základní školy.

Fontana2
 MG 9061   Version 3
Img 0710
Ohniste1