Dům přírody
Litovelského Pomoraví

Vstup do galerie v přírodě

Přírodní galerie je volně přístupná s výjimkou vnitřních prostor Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Vstup do těchto objektů je spojený se vstupným. Klíče od těchto objektů a případně drobné pomůcky k samostatné prohlídce si můžete vyzvednout v informačním centru. Je možné si také objednat komentovanou prohlídku nebo celodenní výlet. Další možností je galerii navštívit při některé z našich akcí.

Pokud si přejete navštívit areál s organizovanou skupinou bez průvodce, dejte nám, prosíme, vědět.

 

Vstup do Rajské zahrady a Sluneční hory

Pokud se rozhodnete vstoupit do vnitřních prostor těchto staveb, navštivte informační centrum, kde si zapůjčíte klíče a případně drobné hravé pomůcky pro děti.

 

Vstupné

oba objekty 50 Kč /30 Kč (ZTP, dítě od 6 let)

rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) 130 Kč

Pátrací hry

Poznejte galerii v přírodě trochu jinak. Vyzvedněte si na informačním centru sešit s instrukcemi nebo si hru prostě stáhněte do mobilu a pusťte se do toho. Po odhalení tajenky vás čeká odměna. Vže potřebné najdete na stránce pátrací hry. Hry pro rodiče se školními dětmi i pro dospělé.

Tematické vycházky a průzkumnické hry

Pro rodiče s mladšími dětmi máme obvykle připravené jednodušší tematické vycházky na vlastní pěst. Vycházky jsou v provozu od září do června a každý měsíc se můžete těšit na novou. Najdete ji vždy v aktualitách.

 

HONBA ZA SLUŇÁKOVSKÝM DRAHOKAMEM

Dlouhodobá pátrací hra v areálu Domu přírody.

Badatelské tašky

Půjčte si do galerie v přírodě sadu pomůcek, která vám pomůže bádat. Nabízené aktivity si užijí dospělí i děti. Tašku je třeba vyzvednout a vrátit v otevírací době informačního centra. Zapůjčení badatelské tašky 50 Kč. Nabídka tašek.

Komentovaná prohlídka

Přijďte se skupinou přátel nebo turistů na zážitkovou komentovanou prohlídku areálu. Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě. Přiblížíme, jak uvažovali autoři staveb a možná i jejich předchůdci, budovatelé romantických areálů. Upozorníme na pozoruhodné detaily a vzpomene na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořil František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar a Marcel Hubáček.

 

Délka prohlídky 90–120 minut, vstupné 100/70 Kč (snížené vstupné pro studenty, seniory, ZTP, děti od 10 let), cizojazyčná skupina 150 Kč. Minimální počet 10 platících osob. 

 

Prohlídku je vždy potřeba předem domluvit na e-mailu info@slunakov.cz nebo telefonu 585 154 711.

Ke komentované prohlídce můžete přidat další exkurzi z nabídky a třeba i oběd na Sluňákově. Postavíte si tak delší (ale nenáročný) program – nabídka výletů.

 

 

Fontana2
 MG 9061   Version 3
Img 0710
Ohniste1