Ekologické dny Olomouc

24. dubna –  3. května 2020

ANTINOMIE! PŘÍRODA A LIDÉ V DOBĚ ROZPORŮ
EDO MÁ 30!

Znamení a paradoxy doby, kdy je příroda hmotou, krajina terénem, náměstí křižovatkou a architektura stavebnictvím. Naše dobře zdůvodněné pravdy, které si protiřečí, v prostředí společné porady o našem světě.

Přednáškové eseje o paradoxech vědy, kultury a víry v naší složité a zjitřené době, kterou popisujeme mnoha slovy a přitom složitě přemýšlíme, jestli se blíží katastrofa, nebo se začíná rodit naděje.  Jak se za třicet let proměnilo smýšlení hostů EDO o tématech festivalu? Jak se proměnili sami hosté? Jak se vyrovnávají s antinomiemi v tom, o čem přemýšlejí?

 

JEDNO MĚSTO (OLOMUC), STEJNÝ ČAS (DUBEN 2020) A JIŽ PODRUHÉ DVA TRADIČNÍ FESTIVALY SPOLU. Společná porada o našem světě. Ekologické dny Olomouc (EDO 30) a (AFO 55).

Besedy EDO v Mozarteu

pátek 24. – neděle 26. dubna 2020

Václav Bělohradský, Václav Cílek, Pavel Barša, Jiří Přibáň, Zdeněk Kratochvíl, David Storch, Petr Pokorný, Jan Zrzavý, Cyril Höschl, Jiří Sádlo, František Skála, Anton Markoš, Daniel Prokop, Lucie Trlifajová, Vojtěch Pecka.

Tedy vše hosté, kteří výrazně přispěli v třicetileté historii EDO k tomu, že Zdeněk Neubauer mohl o festivalu mluvit jako o „společné poradě o našem světě“.

Večírek se Zdeňkem Neubauerem a s Tomášem Škrdlantem, který o něm natáčí dokumentární film. Na ZN vzpomenou Anton Markoš, v jednání Fatima Cvrčková, Oldřich Janota a další hosté.  

Listy připravují svou vlastní besedu: Sametová budoucnost? Dochází k přehodnocení společensky sdílených mýtů vzniklých z nadějí roku 1989?

Ekojarmark na Horním náměstí

pátek 1. května 2020, 9–17 hodin
Tradiční řemesla, spousta hravých zastavení pro rodiče s dětmi, loutkové potulné divadlo, netradiční prohlídky města s lidmi bez domova, informace o našich lesích, ukázka sdílení automobilů a elektromobilu, propagace nejrůznějších druhů nemotorové dopravy, zahájení kampaně Do práce na kole, odpadová stanoviště: Olomouc třídí odpad, literární kavárna a informace o životním prostředí. Životní alternativy a pestrost, biodiverzita přírody a lidských přístupů k ní. A mnoho dalšího… Slavnost společného pobývání na Zemi. Součást Ekojarmarku koncert:

koncert EDO 2020

9.30 AG Flek
11.00  Mirek Kemel
12.30 Hm…
14.00 Please The Trees
15.30 Lanugo
17.00 Luboš Andršt a Energit
18.30 Iva Bittová a Čikori
20.00 Bratři Ebenové

Zvuk František Petřík (Sound of Innovation).

 

Divadlo pro rodiče s dětmi: Buchty a loutky
11:00 Zlatá husa, 14:00 Kocour v botách

Výlety EDO

Tradiční autobusové výlety 2 a 3. května 2020. Program připravujeme.

Václav Bělohradský na EDO
Divadlo na nádvoří radnice při Ekojarmarku
Ekojarmark
Publikum besed EDO