Buchty a loutky – divadlo, Science show, Swingstones

Sobota, 26. září 2020 – 9:30–17:30; Jazz Tibet Club;

KULTURNÍ PROGRAM EDO 2020 KINO METROPOL A JAZZ TIBET CLUB
Společná oslava Života a potřebnosti kultury pro šťastný život. Navzdory epidemiologické situaci si myslíme, že ochrana přírody a krajiny, kterou všichni společně obýváme je důležitější než kdykoliv před tím. Zdravá příroda a společnost je se zdravotními opatřeními řešením současné situace. Slavnost našeho pobývání na Zemi.

Koncert EDO 2020 v kině Metropol

 

Program Jazz Tibet Club:

Pro rodiče s dětmi po celou dobu programu hravé odpadové  aktivity od Sluňákova.

 

10:40 Buchty a loutky: Zlatá husa – divadlo pro rodiče a děti
Ó ta zlatá husa, jak se leskne a jak je cenná, všechny si přivábí a přilepí.
Jen nejmladší ze tří bratrů, kterého mají všichni za hloupého, ji raději vezme ukázat princezně, to proto, že se mu princezna líbí a chce ji rozesmát. A vlastně by si ji klidně i vzal za ženu. Jenže pan král je proti, a tak musí přijít na pomoc i jedna hodná obryně. Prostě chamtivost se nevyplácí, smutek je špatný rádce a i ten poslední a vysmívaný se nakonec může stát králem. Ale dál… dál už raději přijďte do divadla, ať stihnete šťastný konec. Pohádka s dřevěnými řezbovanými loutkami Roberta Smolíka. Podle krásné německé pohádky bratří Grimmů sepsaly Buchty a loutky.

 

11:45 Volá Tapír, třiďte papír.
Vyhlášení cen pro školy za jejich celoroční snažení při předcházení vzniku a třídění odpadů v Olomouci.

 

12:30 Chemická science show.
Science show plná efektních pokusů.
Ve spolupráci s EDO pořádá Pevnost poznání Olomouc

 

13:30 Swingová tančírna
Swingstones. Hodinka oblíbeného tance, který sklízel největší slávu ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století. Oproti tradičnímu jazzu má swing zpravidla houpavé frázování (shuffle), či prostě swingový rytmus podobný blues. 

 

14:30 Buchty a loutky: Kocour v botách – divadlo pro rodiče a děti.
Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a nejmladší, hm, na toho zbyl jen kocour. Cha chá, jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo… Nevěříte? Tak se přijďte podívat! Volně na motivy knihy Charlese Perraulta.

 

16:30 Žamboši Koncert