Tradiční májový Ekojarmark

Sobota, 26. září 2020 – 9:00–18:00; Horní náměstí Olomouc;

PRO NEPŘÍZNIVOU PŘEDPOVĚĎ POČASÍ A TAKÉ EPIDEMIOLOGICKOU SITUACI JARMARK RUŠÍME.

Koncert se odehraje v kině Metropol. Pokud nemůžete přijít, sledujte živě na YouTube!

Divadlo pro rodiče s dětmi, show Pevnosti poznání, Swingová tančírna se odehraje na pódiu Jazz Tibet Clubu.

—————————————-

—————————————-

Tradiční řemesla, spousta hravých zastavení pro rodiče s dětmi, loutkové potulné divadlo, netradiční prohlídky města s lidmi bez domova, informace o našich lesích, ukázka sdílení automobilů a elektromobilu, propagace nejrůznějších druhů nemotorové dopravy, zahájení kampaně Do práce na kole, odpadová stanoviště: Olomouc třídí odpad, literární kavárna a informace o životním prostředí.
Životní alternativy a pestrost, biodiverzita přírody a lidských přístupů k ní. A mnoho dalšího…
Slavnost společného pobývání na Zemi.

 

Smokeman zasahuje v Olomouci!

Zábavná a poutavá edukativní show pro děti i dospělé, jak (ne)topit. Životním posláním Smokemana je zmenšovat kouř z našich komínů a napomáhat k čistotě ovzduší. Živé vystoupení s celou řadou praktických informací, spoustou zajímavých úkolů se zapojením diváků do dobrodružství objevování souvislostí v ochraně ovzduší.

10:45 a 15:15 začátky představení

 

Swingová tančírna na Ekojarmarku.

Hodinka oblíbeného tance, který sklízel největší slávu ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století. Oproti tradičnímu jazzu má swing zpravidla houpavé frázování (shuffle), či prostě swingový rytmus podobný blues. Předtančení a výuka všech zájemců o společné pohupování se v rytmu prvního máje. Pro EDO připravili: Swigstones.

11:45 a 16:15 začátky tanečních hodin.

 

PREZENTACE CENTRA SEMAFOR,

které se zaměřuje na dopravní výchovu a s ní spojené volnočasové aktivity pro děti i nejširší olomouckou veřejnost. CENTRUM SEMAFOR umožní návštěvníkům Ekojarmarku vyzkoušet nejrůznější druhy nemotorové dopravy.

LESY V OLOMOUCKÉM KRAJI-LESY PRO LIDI-VODA–LES–DŘEVO.

Zábavné aktivity pro všechny, přibližující péči lesníků o zelené bohatství Olomouckého kraje. Můžete se přímo na náměstí projít po jehličí, potočních oblázcích, lesním mechu nebo si sami zkusit postavit domek ze dřeva. U stánků si ověříte své znalosti z přírodovědy – poznávání základních druhů dřevin, určování přírodnin apod. Můžete vyzkoušet znalosti svých dětí o lese a jeho obyvatelích. Správné odpovědi dětí i zkušených znalců lesa budou odměněny dárkem. Obdivovatelé lesa si mohou odnést cenné informace o pěstování dřevin, péči o lesní zvěř anebo kontakty na subjekty zabývající se lesnictvím v regionu.

Pořádají Lesy ČR, s. p. Krajské ředitelství Šumperk.

AUTONAPŮL.  

První český carsharing. Autonapůl naživo představí unikátní systém online rezervace sdíleného auta a jeho snadné vyzvednutí čipovou kartou nebo chytrým telefonem. Jedno moderní sdílené auto dokáže nahradit 5 až 10 soukromých aut a ohleduplně tak šetří místo v ulicích měst. V rámci sítě Autonapůl můžete už dnes snadno výhodně použít desítky různých aut v 9 městech ČR, včetně Olomouce. Z Brna se na Ekojarmark přijede ukázat také jeden z prvních sdílených elektromobilů.

LITERÁRNÍ KAVÁRNA DRUHÝ DOMOV

Kromě knih přiveze na ekologické dny výběrovou kávu z tuzemských pražíren, limonády, ledová kakaa a spoustu dalších domácích dobrot. Druhý domov je olomoucká kavárna a antikvariát sídlící u řeky Moravy nedaleko chrámu sv. Gorazda. Vedle běžného provozu se věnuje nejrůznějším kulturním akcím a jako Svatební kavárna poskytuje svatební a společenský catering.

DO PRÁCE NA KOLE 2020

… a další, další a další