Ekojarmark

Středa, 1. května 2019 – 9:00–18:00; Horní náměstí Olomouc;

Tradiční řemesla, spousta hravých zastavení pro rodiče s dětmi, loutkové potulné divadlo, netradiční prohlídky města s lidmi bez domova, informace o našich lesích, ukázka sdílení automobilů a elektromobilu, propagace nejrůznějších druhů nemotorové dopravy, zahájení kampaně Do práce na kole, Nakládání s odpady a recyklace – Olomouc třídí odpad, Barevné dny sdružení Eko-kom, literární kavárna a informace o životním prostředí. Životní alternativy a pestrost, biodiverzita přírody a lidských přístupů k ní. A mnoho dalšího… Slavnost společného pobývání na Zemi. 

 

další organizace, které uvedou své aktivity:

 

PREZENTACE CENTRA SEMAFOR,které se zaměřuje na dopravní výchovu a s ní spojené volnočasové aktivity pro děti i nejširší olomouckou veřejnost. CENTRUM SEMAFOR umožní návštěvníkům Ekojarmarku vyzkoušet nejrůznější druhy nemotorové dopravy (www.olomouc.eu/semafor).

 

LESY V OLOMOUCKÉM KRAJI – LESY PRO LIDI – VODA – LES – DŘEVO

Zábavné aktivity pro všechny, přibližující péči lesníků o zelené bohatství Olomouckého kraje. Můžete se přímo na náměstí projít po jehličí, potočních oblázcích, lesním mechu nebo si sami zkusit postavit domek ze dřeva. U stánků si ověříte své znalosti z přírodovědy – poznávání základních druhů dřevin, určování přírodnin apod. Můžete vyzkoušet znalosti svých dětí o lese a jeho obyvatelích. Správné odpovědi dětí i zkušených znalců lesa budou odměněny dárkem. Obdivovatelé lesa si mohou odnést cenné informace o pěstování dřevin, péči o lesní zvěř anebo kontakty na subjekty zabývající se lesnictvím v regionu.  Pořádají Lesy ČR, s. p. Krajské ředitelství Šumperk (www.lesycr.cz).

 

AUTO NAPŮL.

První český carsharing Autonapůl naživo představí svůj první 100% elektromobil Renault Zoe s dojezdem 300 km a unikátní systém online rezervace auta a jeho snadné vyzvednutí chytrým telefonem nebo čipovou kartou. Jedno moderní sdílené auto dokáže nahradit 5 až 10 soukromých aut a ohleduplně tak šetří místo v ulicích měst. V rámci sítě Autonapůl můžete výhodně použít už 75 aut v 10 městech ČR, včetně Olomouce, Brna, Prahy nebo Ostravy. www.autonapul.cz

PREZENTACE ELEKTROMOBILŮ A SEGWAYŮ

používaných strážníky Městské Policie v Olomouci. Nissan Leaf ve verzi Acenta a dodávka Nissan E-NV200.

 

LITERÁRNÍ KAVÁRNA DRUHÝ DOMOV

s výběrovou kávou tuzemských I zahraničních pražíren, s mnoha druhy teplého a studeného kakaa, ovocných limonád a spoustou domácích pochoutek všeho druhu. Ke kavárně bude opět připojen pojízdný antikvariát.

 

… a další, další a další