Koncerty EDO na Sluňákově

Sobota, 18. září 2021 – 9:00; Dům přírody Litovelského Pomoraví - Sluňákov;

SOBOTA 18. 9. 2021, 9:00 – 21:00 (i déle)

 

Společná oslava Života.

Slavnost našeho pobývání na Zemi.

Tradiční řemesla, hravá zastavení pro rodiče s dětmi, divadlo pro děti,

odpadová stanoviště: Olomouc třídí odpad a informace o životním prostředí.

Životní alternativy a pestrost, biodiverzita přírody a lidských přístupů k ní.

Za lepší klima, hezčí krajinu, zdravější a pestrý život.

A mnoho dalšího…

 

 

 

Velké pódium před nízkoenergetickým domem:

  9:00              TAK CO?

10:30              FRANTIŠEK SKÁLA a Provodovjané

12:00              MONIKA NAČEVA a Zdivočelí koně

13:30              TŘASKAVÁ SMĚS Františka Skály (Petr Nikl, Miroslav Černý, Petr Tichý, Ondra Černý).

15:00              HM…

16:30              MIREK KEMEL

18:00              JABLKOŇ

19:30              PROGRES 2

 

Zvuk František Petřík (Sound of innovation)

 

Malé pódium v Rajské zahradě:

 

Divadlo Já to jsem

10:00      Kolotoč pohádek

13:00       Malý princ

 

Divadlo Já to jsem je potulné seskupení loutek a herců z Jižních Čech. Je součástí rodinného divadla Víti Marčíka. Svým názvem předchází nedopatřením, že jde někdo na staršího vousatého Marčíka a ve skutečnosti vidí mladé bez vousů. Divadlo vzniklo v roce 2007 v Drahotěšicích na statku u Marčíků. Zakládajícími členy byli kamarádi Adam Berger, Vjačeslav Nečunajev, Vítězslav Marčík ml. a babička Juříčková, která nám vařila čaj a kávu, ale hlavně divadlo u sebe trpěla. Postupem času se do divadla připojili i (sourozenci) Eva a Jaroslav Marčíkovi.

 

15:00         Pavel Fajt – Drumming Alley

 

Koncert pro bubny, elektroniku a hlas na pomezí vážné, elektronické, taneční či ostinátní hudby a muzikoterapie. Drumming Alley je rytmus i polyrytmus. Drumming Alley jsou bubnové party, elektro groovy a samply.

 

Pavel Fajt (* 1957 Brno) je svébytný moravský hudebník, neortodoxní bubeník, hudební aranžér a producent, autor scénické hudby. Není alternativní, doslova tvoří alternativní hudební světy sám i ve spolupráci s mnoha osobnostmi našeho kulturního života (Nucleus, Ještě jsme se nedohodli, Václav Koubek, Mikoláš Chadima, Gert Waegeman, Anna Homier, Stepanida Boris, Pluto, Iva Bittová, Husa na Provázku, Dunaj). Společně s Ivou Bittovou a dalšími spolupodílel na tvorbě filmového dokumentu o kytaristovi Fredu Frithovi Step across the border, jenž téhož roku získal cenu Felix za nejlepší dokumentární film. V roce 1992 nahrál s Jimem Menesesem avantgardně pojaté hudební improvizace na bicí, jenž vyšly na albu Songs for the drums. Se zpěvákem Václavem Kořínkem (alias Wendy Zulu) ze skupiny Zuluville realizoval projekt Ladakh, což je spojení perkusních nástrojů spolu se šamanským zpěvem, další výlet do hájemství world music. Z podnětu Pavla Fajta také vznikl svérázný hudební festival nazvaný Slet bubeníků. V roce 2009 vydal spolu s Václavem Cílkem, Mariánem Vargou, Josefem Klíčem a Geertem Waegemanem CD Souhvězdí Santini. Album má podtitul “Putování postrockového bubeníka a geologa-literáta po českých a moravských barokních kostelech”. Nahrávka byla pořízena v církevních stavbách navržených architektem Janem Blažejem Santinim, jako např. v klášterech Plasy, Křtiny, Želiv, Kladruby, Panenské Břežany, atd. Pavel Fajt je spolu s Lubomírem Holzerem členem seskupení Moravští bratři. Jedná se o společný hudební projekt moravských hudebníků, kde zaznívají moravské balady a šamanské písně.

www.pavelfajt.com

 

Sluneční hora Miloše Šejna:

 

17:00        Pavel Fajt a Věra Trávníčková: Bubenický workshop

 

Workshop plný rytmů, pohody, dobrodružství, okouzlené prostředím grotty Miloše Šejna s vodním a vzdušným zvonem, které společně se čtyřmi živly pomáhají uvolnit vnitřní energii. Hlaste se na společné bubnování. Omezený počet 15 účastníků. Nebo se přímo na místě přidat do maximální kapacity.

 

Věra Richter Trávníčková je přesvědčena o tom, že rytmus je základem, podstatou čehokoliv. Rytmus, hudbu a tanec miluje odjakživa. Pochází z kraje odkud vzešel jasný poznatek, že „dokud se zpívá, ještě se neumřelo.“ Má pedagogické vzdělání v oborech výtvarná výchova, biologie a chemie (PřF a PdF UP Olomouc), svoje hudební vzdělání získala na soukromých lekcích sólového zpěvu, bicí (ZUŠ), soukromé lekce u Miloše Vacíka (TamTam Batucada Praha) a Pavla Fajta. Aktivně hraje ve skupině Escola de Samba Brno. Rytmus propojuje, sjednocuje, stírá věkové rozdíly. Pojďme si zahrát a zatančit v rytmu. Od dětství se věnuje fotografování.

 

Nutno se přihlásit: jana.vyhnakova@slunakov.cz, 585 378 345.