Poznej město jinak. Pragulic Olomouc

Středa, 1. května 2019 – 14.00 a 16:00; Žižkovo náměstí/před hotelem Trinity;

Průvodcem města se pro Vás stane na zhruba hodinu a půl člověk, který na olomouckých ulicích opravdu žil a zná jejich příběhy pro většinovou společnost skryté. Průvodci ukáží netradiční místa města, představí sebe a své zkušenosti s životem na ulici, s jeho radostmi i starostmi.

Průvodce SANDY (14:00, před hotelem Trinity). Sám o sobě říká, že je velkým introvertem. Skutečnost a pravdivost tohoto tvrzení posuďte sami. Držitel magisterského titulu za studia na Masarykově Univerzitě v Brně, jehož velkým koníčkem je hraní improvizačního divadla. Spletité životní situace ho však přivedly až k životu na ulici, kde strávil necelé 3 roky. Je milovníkem dobrého jídla. S nadhledem a humorem vypráví příběhy z ulice, které potkaly jeho či jeho známé. Proč? Protože jeho životní zkušenost říká: Každý se na ulici může dostat a snadno. Horší je se z ní vyhrabat. Směr prohlídky: Začátek před hotelem Trinity na Náměstí Hrdinů, Horní náměstí, kino Metropol, depo DPMO, zakončení v parku pod Hoblinou.

Průvodce JELEN (16:00, Žižkovo náměstí). Prohlídka Jak přežít ulici…. aneb Jelení cesta.  Jelen vzdělaný muž, který 38 let pracoval, přesto poté spal přes zimu ve stanu, aniž by chtěl. Účastníci se dozvědí, jak snadno lze skončit na ulici, když Vám život přivede do cesty pár nesprávných lidí. Prohlídka místy, která jsou příhodná na přespání i společenský život „ulice“. Směr prohlídky: Žižkovo náměstí pod sochou T. G. M., park pod dómem, směr Lazce, okolo Mlýnského potoka, ke stadionu, konec u divadla Tramtarie.

Na prohlídky je potřeba rezervace přes web www.olomouc-pragulic.cz, záložka REZERVACE.