Honba za sluňákovským drahokamem

Poskládejte mapu, rozluštěte šifru a objevte poklad.

 

Všichni dobrodruzi a lovci pokladů zpozorněte! Nyní máte možnost vypátrat a získat legendární sluňákovský drahokam.

 

Uspět však mohou jen ti, kteří se obrní dostatkem vytrvalosti a důvtipu. K nalezení drahokamu totiž musíte nejdříve najít všechny 4 díly mapy, které se budou v areálu Domu přírody postupně od ledna do června objevovat a poté rozluštit její šifru.

 

A jak první dílek mapy získáte?

 

Prozkoumejte mapu současné tematické vycházky a najděte na ní symbol drahokamu. Na toto místo se vydejte hledat obálku s prvním dílkem mapy. Jeden si poté vezměte a pečlivě uschovejte.

 

Na dílku mapy naleznete červený bod, který označuje místo, kde se bude ukrývat další dílek mapy. Ten však bude k nalezení pouze po dobu trvání následující tematické vycházky. Získané dílky si doma postupně slepujte k sobě. Při nalezení posledního dílku mapy zároveň obdržíte indície pro vypátrání ukrytého pokladu.

 

Nezapomeňte sledovat průběh tematických vycházek na našich sociálních sítích, abyste nepropásli žádný z dílků mapy.

 

Otázky a odpovědi:

  • Jak získám jednotlivé dílky mapy areálu, která mě dovede k pokladu?

Mapa se skládá celkem ze 4 dílků. Každý dílek bude k nalezení v průběhu jednotlivých tematických vycházek. První dílek získáte prozkoumáním mapy tematické vycházky BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ. Další dílek mapy získáte v rámci další tematické vycházky od poloviny března. Po jejím ohlášení stačí navštívit místo s červenou tečkou z prvního dílku mapy. A tam naleznete druhou část.

 

  • Jak dlouho trvá pátrací hra Honba za sluňákovským drahokamem?

Hra bude v provozu od ledna do června 2024. Každá tematická vycházka bude trvat zhruba 6 týdnů. V rámci poslední červnové vycházky získáte poslední dílek mapy spolu s indicií k získání sluňákovského drahokamu.

 

  • Kde se dozvím, že je v provozu nová tematická vycházka?

Sledujte FB stránky Domu přírody Litovelského Pomoraví nebo aktuality na webu Sluňákova. Informace naleznete také na vstupních dveří Sluňákova.

 

  • Když se zapojím později, mohu získat první dílek mapy?

Bohužel to možné nebude. Každý dílek mapy bude k nalezení v průběhu jednotlivých tematických vycházek, které budou v provozu zhruba 6 týdnů.

 

  • Pro jakou věkovou skupinu je pátrací hra vhodná?

Hra je vhodná pro děti od 7 let.