Do Petrkova a Humpolce za B. Reynkem Výlet EDO 2022

Středa, 21. září 2022 — 08:00; Humpolec
Dopoledne navštívíme zámek Petrkov na Havlíčkobrodsku, který byl úzce spojen s životem Bohuslava Reynka i uměleckou tvorbou.
 
Shlédneme o tom úplně nový film, projdeme zákoutí zahrady a možná i nějakou právě probíhající výstavu.
 
Po přesunu na oběd do Humpolce navštívíme odpoledne galerii 8smičku s komentovanou prohlídkou k úžasné výstavě s názvem „Jdu prachu samotou s průhledy do zahrad: Reynek v dialogu“, v níž se s Reynkovým dílem setkává 12 umělců z Francie, Rakouska, Německa, Maďarska, Rumunska, Číny a pochopitelně z Čech.
 
Vystavující: Balthus, Josef Bolf, Alén Diviš, Li Kche-žan, Alfred Kubin, Alena Kučerová, Matouš Lipus, Victor Man, Věra Nováková, Silke Otto-Knapp, Bohuslav Reynek, Ivan Sobotka, Béla Tarr.
 
Humpolecká 8smička se nachází v komplexu bývalého soukenického areálu specializovaného od konce 19. století na výrobu hrubých suken či pevných loden. Továrna na vlněné látky Karla Trnky se roku 1948, stejně jako další humpolecké textilky, stala součástí národního podniku Sukno.
V ten moment přestaly být závody sjednoceného textilního podniku spojovány se jmény nejznámějších humpoleckých továrníků a začaly být označovány pořadovými čísly 01 až 18. Zde přišla současná budova k označení číslem 08. Továrna fungovala jako přádelna vlnařských závodů až do roku 1989.
 
Zchátralý objekt byl zrevitalizován do podoby unikátní soukromé galerie – zóny pro umění 8smička podle návrhu lokálního architektonického studia OK PLAN ARCHITECTS a slouží prezentaci moderního současného umění formou výstav, přednášek a dalších doprovodných akcí i vzdělávacích programů.
 
Průvodci: Stanislav Hausvater a Miloš Doležal
 
!!Na výlet je nutno se přihlásit!! jana.vyhnakova@slunakov.cz nebo na telefonu 585 378 345.
 
Výlet se koná v rámci festivalu Ekologické dny Olomouc 2022 www.ekologickednyolomouc.cz
 
„Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí rozhodnutí ministra životního prostředí“