Den vody na Sluňákově

Sobota, 21. září 2019 — 10:00; Dům přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov

Přijďte k nám za vodou! Dům přírody Litovelského Pomoraví – Sluňákov vás zve na den věnovaný životodárnému živlu. Připraveny budou hravé aktivity pro rodiče s dětmi a bohatý doprovodný program. Součástí programu budou i pokusy s vodou, které si pro vás připraví Pevnost poznání. Své stanoviště u nás bude mít i Rodinné centrum Heřmánek.

Přidejte se k události na facebooku.

 

Doprovodný program:

10:15 a 15:00 – Beseda: Koloběh vody v přírodě a procesy úpravy vody 

Beseda s ing. Martou Urbánkovou z Moravské vodárenské.  Informace srozumitelnou formou, takže se nemusíte bát, že se ztratíte v odborných termínech. Na konci programu prostor pro dotazy. 

 

11:00 a 13:00 – Voda a sucho kolem Sluňákova

Vycházka s Olgou Žerníčkovou ze Správy CHKO Litovelské Pomoraví můžete vydat do areálu na komentovanou prohlídku vodních prvků. O smyslu vybudovaného rybníka mokřadů a dalších opatření a jejich vlivu na krajinu v suchém období.

 

12:00 a 14:00divadlo Kapsa Andělská hora: O Budulínkovi

 

Celý den bude otevřeno infocentrum, kde si budete moci zakoupit regionální produkty, výrobky fair trade či dobroty pečené přímo na Sluňákově. V jídelně pak bude možnost zakoupit si oběd.

 

Akce je podpořena z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci soutěže Obec přátelská rodině.

Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

                     

 

Mediálními partnery akce je TV Morava, Radio Haná a Olomoucká drbna.