Metodické materiály

prodej publikací

Vyberte si z několika desítek publikací v e-shopu. Knihy je možno po domluvě vyzvednout osobně na Sluňákove nebo je zasíláme poštou. Platbu je možno provést bezhotovostně na základě faktury, nebo je možno poslat publikace na dobírku.

E-SHOP

metodické  publikace ke stažení

Sluňákov vydal metodické materiály, které vám zde nabízíme zdarma ke stažení.

 

Dřesk a Tilpína (mateřské školy)  Dřevo, Sklo, Kov, Textil, Papír, Hlína. Základní informace o materiálech a jednoduché scénáře tematických dnů, které jsou zaměřeny na využívání a zkoumání materiálů. Metodická publikace, pracovní listy a  fotokarty ke stažení zde: Metodika dřesk a Tilpína aneb Kouzlo materiálů | pracovní listy | fotokarty | odkazy | prezentace ze seminářů | seznam pomůcek v kufru a truhle Dřeska a Tilpíny | připravené tématické dny účastníků studia

 

Zelený ostrov (1.–4. ročník ZŠ) legenda o vzniku ostrova Krakatau vysvětluje dětem přírodní zákonitosti a působení člověka na životní prostředí.

Zlatá nit (5.–7. ročník ZŠ) Děti  se postupně seznámí se Sluncem v sedmi tematických celcích např. jako s vesmírným tělesem, zdrojem energie nebo hnacím motorem počasí na Zemi.  Aktivity se snaží přivést děti k žasnutí nad krásou přírody a provázanosti veškerého dění na Zemi ovlivněného Sluncem.

Udržitelný rozvoj (8.–9. třída ZŠ a SŠ) Výukové lekce pro nejvyšší ročníky základních škol a střední školy. Nabízí nejaktuálnější témata, která mladí lidé v tomto věku řeší a zároveň jsou spojena s otázkami urdžitelného rozvoje.

 

Sety Zelený ostrov, Zlatá nit a Udržitelný rozvoj ke stažení ZDE.

 

Malý atlas semen a plodů – vybrané rostliny polí, zahrad a parků vytvořilo olomoucké Rozárium při příležitosti tématické akce Den Země 2019 – Semínka. Zdarma ke stažení ZDE.

knihovna

Učitelé a i další návštěvníci Sluňákova mohou využít půjčování knih zaměřených na ekologii, ochranu přírody a související vědní obory a témata. Knihovna obsahuje kolem 5000 svazků a je rozdělena na oddělení dětská literatura, botanika, zoologie, ekologická výchova, hry a tábornictví, pedagogika, přírodní zahrada, filosofie – psychologie – náboženství, ochrana přírody a environmentalistika a přírodní vědy.

katalog knihovny