Programy pro rodinná centra

Skupinám rodičů s dětmi nabízíme lektorované programy složené z praktických činností, tvořivých aktivit a her. Programy přibližují dětem přírodu a vzbuzují v nich touhu poznávat přírodu a podporuje přirozený vztah k ní. Jsou postavené na prožitkové výchově, smyslovém vnímání, dramatické výchově a hrách podněcujících spolupráci.

Organizační informace

  • programy se konají v dopoledních hodinách, nejčastěji probíhají v září, říjnu, květnu a červnu,
  • délka programu je cca 2 hodiny
  • cena programu: děti od 2 let 70 Kč, za další dítě v rodině 50 Kč, platí se hotově na místě, děti do 2 let a doprovod zdarma
  • minimální částka pro realizaci programu je 700 Kč, maximální počet dětí na programu je 20.
  • možnost objednat si oběd: dospělí 85 Kč, dětská porce 55 Kč
  • k dispozici jsou záchody, přebalovací pult, možnost nakoupit v informačním centru

Nabídka programů

Letem pavoučím světem

Pavouk křižák seznámí děti s pavoučím světem a jeho dalšími kamarády. Děti čeká dobrodružné prolézání pavučinou, pozorování pavouků pod lupou a další jednoduché aktivity.

 

Putování s Ferdou Mravencem

Děti pomáhají najít ztraceného Ferdu Mravence (pomocí krabičkové lupy pozorují drobné živočichy, kteří žijí na louce) a poté je Ferda Mravenec seznámí se svými kamarády z vodní říše (lovení drobných vodních živočichů pomocí hydrobiologických síťek ve Sluňákovských tůňkách). Na závěr si děti vyrobí chrostíka z přírodních materiálů.

 

O motýlkovi

Motýlci jsou krásná barevná stvoření, na která je radost pohledět. Co když se ale narodí motýlek bez barevných křídel? Takový motýlek je velmi smutný a vůbec se mu nechce po louce létat. Pomůžete mu získat barvy zpátky? Dokázali byste obarvit motýlí křídla? Čeká Vás mimo jiné motýlí rozcvička, na malou chvíli se sami proměníte na motýlky a nakonec snad pomocí kladívek a kapátek vrátíte motýlím křídlům barvu.

Co s sebou?

Programy probíhají venku v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví. Proto je důležité mít s sebou dobré vybavení: vhodné oblečení dle počasí, pláštěnka a gumáky pro případ deště, svačina, pití. V případě nepříznivého počasí se programy ruší. Všechny programy jsou uzpůsobeny tak, aby mohly projet i kočárky.

Kontakt

Tereza Žáková, telefon 585 154 839,
e-mail: tereza.zakova@slunakov.cz

 

 

Brhlíkovo dobrodružství

Ptáček brhlík nás seznámí s lesem a jeho kamarády. Program je zaměřený na jednoduché hrátky, ke kterým nás inspiruje příroda. Aktivity mohou posloužit jako nápady, jak si užít volný čas v přírodě, při vycházce nebo na výletě s rodiči.

 

S kapitánem do lodi

Věděli jste, že u Sluňákova kotví krásná loď? Že nevěděli, nevadí. Přijďte ji společně se svými dětmi prozkoumat. Stát se kapitánem lodi ale není jen tak. Každý kapitán musí znát dobře nejen vodu, ale musí umět i spolupracovat s ostatními námořníky. Během cesty do lodi si děti vyzkouší několik pokusů zaměřených právě na vodu a její vlastnosti a také se potrénují ve spolupráci při zdolávání drobných překážek. Odměnou všem pak bude pobyt v trošku netradiční, přesto však úžasné lodi. Přijďte a uvidíte. “Ahoj”!

 

Přežití na ostrově

Děti s rodiči musí obeplout ostrov na lodi (plavba na Sluňákovském rybníku na raftu) a mají za úkol přežít na ostrově (postavit si jednoduchý přístřešek, rozdělat oheň a upéct si něco k jídlu – opékání hadů z těsta).