Programy pro rodinná centra

Skupinám rodičů s dětmi nabízíme lektorované programy složené z praktických činností, tvořivých aktivit a her. Programy přibližují dětem přírodu a vzbuzují v nich touhu poznávat přírodu a podporuje přirozený vztah k ní. Jsou postavené na prožitkové výchově, smyslovém vnímání, dramatické výchově a hrách podněcujících spolupráci.

Organizační informace

  • programy se konají v dopoledních hodinách, nejčastěji probíhají v září, říjnu, květnu a červnu,
  • délka programu je cca 2 hodiny
  • cena programu: děti od 2 let 70 Kč, za další dítě v rodině 50 Kč, platí se hotově na místě, děti do 2 let a doprovod zdarma
  • minimální částka pro realizaci programu je 700 Kč, maximální počet dětí na programu je 20.
  • možnost objednat si oběd: dospělí 90 Kč, dětská porce 60 Kč
  • k dispozici jsou záchody, přebalovací pult, možnost nakoupit v informačním centru

Nabídka programů

Tajemství skřítka Floriána

Zveme Vás do říše rostlin, ve které se ukrývá i kouzelný skřítek Florián. Společně se ho pokusíme přivolat a poprosíme ho, zda by nám mohl kousek ze své rostlinné říše ukázat. Zprvu bude trochu otálet, ale nakonec nás s nadšením po své louce provede. Představí nám její nejzajímavější rostlinné obyvatele a dokonce prozradí i jejich kouzelnou moc. Nebude nám ale o nich jenom vyprávět, ukáže nám, co zajímavého se s rostlinami dá opravdu zažít - ať už s pomocí zraku, čichu, doteku nebo chuti. Nakonec nás pozve do svého domečku, kde si společně připravíme malé pohoštění.

 

Přežití na ostrově

Děti s rodiči musí obeplout ostrov na lodi (plavba na Sluňákovském rybníku na raftu) a mají za úkol přežít na ostrově (postavit si jednoduchý přístřešek, rozdělat oheň a upéct si něco k jídlu – opékání hadů z těsta).

 

Brhlíkovo dobrodružství

Ptáček brhlík nás seznámí s lesem a jeho kamarády. Program je zaměřený na jednoduché hrátky, ke kterým nás inspiruje příroda. Aktivity mohou posloužit jako nápady, jak si užít volný čas v přírodě, při vycházce nebo na výletě s rodiči.

 

Co s sebou?

Programy probíhají venku v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví. Proto je důležité mít s sebou dobré vybavení: vhodné oblečení dle počasí, pláštěnka a gumáky pro případ deště, svačina, pití. V případě nepříznivého počasí se programy ruší. Všechny programy jsou uzpůsobeny tak, aby mohly projet i kočárky.

Kontakt

Tereza Žáková, telefon 585 154 839,
e-mail: tereza.zakova@slunakov.cz

 

 

 

O zatoulaném daňkovi

Znáte sojku zvědavku? I my na Sluňákově tu jednu takovou máme. Přiletí k nám s prosbou o pomoc – v jejím lese se totiž zatoulal malý daněk. Děti se promění v opravdové badatele – stopaře a budou pomáhat sojce daňka vystopovat. Nejprve se naučí rozpoznávat dančí stopu, vyrobí si její odlitek a vydají se na průzkum okolí Sluňákova. Po cestě potkají pár zvířecích kamarádů, kteří dětem za pomoc s nasbíráním poravy poradí s cestou. Nakonec se podaří daňka vystopovat až k dančí oboře, kde děti budou moci pozorovat daňky na vlastní oči.

 

Letem pavoučím světem

Pavouk křižák seznámí děti s pavoučím světem a jeho dalšími kamarády. Děti čeká dobrodružné prolézání pavučinou, pozorování pavouků pod lupou a další jednoduché aktivity.

 

O motýlkovi

Motýlci jsou krásná barevná stvoření, na která je radost pohledět. Co když se ale narodí motýlek bez barevných křídel? Takový motýlek je velmi smutný a vůbec se mu nechce po louce létat. Pomůžete mu získat barvy zpátky? Dokázali byste obarvit motýlí křídla? Čeká Vás mimo jiné motýlí rozcvička, na malou chvíli se sami proměníte na motýlky a nakonec snad pomocí kladívek a kapátek vrátíte motýlím křídlům barvu.