Programy pro rodinná centra

Skupinám rodičů s dětmi nabízíme lektorované programy složené z praktických činností, tvořivých aktivit a her. Programy přibližují dětem přírodu a vzbuzují v nich touhu poznávat přírodu a podporuje přirozený vztah k ní. Jsou postavené na prožitkové výchově, smyslovém vnímání, dramatické výchově a hrách podněcujících spolupráci.

Organizační informace

  • programy se konají v dopoledních hodinách, nejčastěji probíhají v září, říjnu, květnu a červnu,
  • délka programu je cca 2 hodiny
  • cena programu: děti od 2 let 80 Kč, za další dítě v rodině 50 Kč, platí se hotově na místě, děti do 2 let a doprovod zdarma
  • minimální částka pro realizaci programu je 800 Kč, maximální počet dětí na programu je 20 (vč. dětí pod 2 roky).
  • možnost objednat si oběd: dospělí 100 Kč, dětská porce 70 Kč
  • k dispozici jsou záchody, přebalovací pult, možnost nakoupit v informačním centru

Nabídka programů

Tajemství skřítka Floriána

Skřítek Florián vás zve na sluňákovskou louku. Představí vám její nejzajímavější rostlinné obyvatele a dokonce prozradí i jejich kouzelnou moc. Nebude o nich ale jen vyprávět, ukáže vám, co zajímavého se s rostlinami dá opravdu zažít. Vyrobíte si jitrocelový sirup, něco si namalujete a nakonec vás pozve do svého domečku, kde si společně připravíte malé bylinkové pohoštění.

 

O motýlkovi

Motýlci jsou krásná barevná stvoření, na která je radost pohledět. Co když se ale narodí motýlek bez barevných křídel? Takový motýlek je velmi smutný a vůbec se mu nechce po louce létat. Pomůžete mu získat barvy zpátky? Dokázali byste obarvit motýlí křídla? Čeká Vás mimo jiné motýlí rozcvička, na malou chvíli se sami proměníte na motýlky a nakonec snad pomocí kladívek a kapátek vrátíte motýlím křídlům barvu.

Co s sebou?

Programy probíhají venku v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví. Proto je důležité mít s sebou dobré vybavení: vhodné oblečení dle počasí, pláštěnka a gumáky pro případ deště, svačina, pití. V případě nepříznivého počasí se programy ruší. Všechny programy jsou uzpůsobeny tak, aby mohly projet i kočárky.

Kontakt

Tereza Nimmrichterová, telefon 585 154 839,
e-mail: tereza.nimmrichterova@slunakov.cz

 

 

 

 

O zatoulaném daňkovi

Znáte sojku zvědavku? I my na Sluňákově tu jednu takovou máme. Přiletí k nám s prosbou o pomoc – v jejím lese se totiž zatoulal malý daněk. Děti se promění v opravdové badatele – stopaře a budou pomáhat sojce daňka vystopovat. Nejprve se naučí rozpoznávat dančí stopu a poté se vydají na průzkum okolí Sluňákova. Po cestě potkají pár zvířecích kamarádů, kteří dětem za pomoc s nasbíráním potravy poradí s cestou. Nakonec se podaří daňka vystopovat až k dančí oboře, kde děti budou moci pozorovat daňky na vlastní oči.

 

Připravujeme pro Vás nový program s prvky „Svobodné hry“