Programy pro rodinná centra

Skupinám rodičů s dětmi nabízíme lektorované programy složené z praktických činností, tvořivých aktivit a her. Programy přibližují dětem přírodu a vzbuzují v nich touhu poznávat přírodu a podporují přirozený vztah k ní. Jsou postavené na prožitkové výchově, smyslovém vnímání, dramatické výchově a hrách podněcujících spolupráci.

Organizační informace

  • programy se konají v dopoledních hodinách, nejčastěji probíhají v září, říjnu, květnu a červnu,
  • délka programu je cca 2 hodiny
  • cena programu: děti od 2 let 120 Kč, za další dítě v rodině 50 Kč, platí se hotově na místě, děti do 2 let a doprovod zdarma
  • minimální částka pro realizaci programu je 1200 Kč, maximální počet dětí na programu je 20 (vč. dětí pod 2 roky).
  • možnost objednat si oběd: dospělí 110 Kč, dětská porce 80 Kč
  • k dispozici jsou záchody, přebalovací pult, možnost nakoupit v informačním centru

Nabídka programů

Tajemství skřítka Floriána

Skřítek Florián vás zve na sluňákovskou louku.

Děti se seznámí s nejznámějšími rostlinnými obyvateli, a dokonce poznají jejich kouzelnou moc. Skřítek Florian nebude jen vyprávět, ale také ukáže, co zajímavého se dá s rostlinami opravdu zažít. S dětmi si vyrobíte jitrocelový sirup, něco si namalujete a nakonec se podíváte do Floriánova domečku, kde si připravíte malé bylinkové pohoštění.

 

O zatoulaném daňkovi

Znáte sojku zvědavku? I my na Sluňákově tu jednu takovou máme. Přiletí k nám s prosbou o pomoc – v jejím lese se totiž zatoulal malý daněk. Děti se promění v opravdové badatele – stopaře a budou pomáhat sojce daňka najít. Nejprve se naučí rozpoznávat dančí stopu a poté se vydají na průzkum okolí Sluňákova. Po cestě potkají pár zvířecích kamarádů, kteří dětem za pomoc s nasbíráním potravy poradí s cestou. Nakonec se podaří daňka vystopovat až k dančí oboře, kde děti budou moci pozorovat daňky na vlastní oči.

 

 

Co s sebou?

Programy probíhají venku v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví. Proto je důležité mít s sebou dobré vybavení: vhodné oblečení dle počasí, pláštěnka a gumáky pro případ deště, svačina, pití. V případě nepříznivého počasí se programy ruší. Všechny programy jsou uzpůsobeny tak, aby mohly projet i kočárky.

Kontakt

Bohdana Kvíčalová, telefon 585 154 839,
e-mail: bohdana.kvicalova@slunakov.cz

 

 

 

 

S Bonifácem do tramtárie

Chodíte s dětmi rádi ven a využili byste inspiraci na lákavou zábavu, která vás nebude stát moc času, bude smysluplná a děti zabaví na dlouhou dobu? Navštivte na Sluňákově Bonifácovu hernu. Děti si vyzkouší, jak si venku svobodně hrát, a vy budete moci jen tiše pozorovat, co všechno už samy zvládnou. Program je inspirován knihou manželů Danišových, která nese název „Svobodná hra - Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti“.

 

O motýlkovi

Motýlci jsou krásná barevná stvoření, na která je radost pohledět. Co když se ale narodí motýlek bez barevných křídel? Takový motýlek je velmi smutný a vůbec se mu nechce po louce létat. Pomůžete mu získat barvy zpátky?

Na děti čeká dobrodružná cesta, na které se sami stanou motýlky a zjistí, jak se takový motýlek vůbec narodí. Vyzkouší si barvení pomocí přírodnin a na konci putování tak vrátí křídlům pestrost a barevnost.