Programy jsou na objednávku. Cena zahrnuje průvodcovské služby, vstupné, u celodenních výletů také oběd a předpokládá vlastní dopravu. Programy přizpůsobíme pro každou skupinu. Informace a objednávky Jiří Popelka, info@slunakov.cz, 588 388 206.
Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě. Přiblížíme, jak uvažovali autoři staveb a možná i jejich předchůdci, budovatelé romantických areálů. Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.
Trvání 120 min, cena 80/50 Kč/os, min. platících 10 osob. Podrobnosti a fotografie.
Procházka přírodní galerií Domu přírody doplněná návštěvou zapomenuté komponované krajiny kolem Nových Zámků. Podíváme se jinýma očima na známá místa kolem zámku, v okolí Mladečských jeskyní a zkusíme si představit krajinu, jak o ní přemýšleli krajinní architekti před dvěma sty lety. Při procházce budeme sledovat plán objevený nedávno ve Vídeňském archivu. Novozámecký park nám poskytne kontext pro hlubší pochopení smyslu galerie Domu přírody Litovelského Pomoraví. Podrobnosti a fotografie.
Řeka Morava se na Hané rozlévá do mnoha ramen. Lidé toho odpradávna využívali, ale také se před silou řeky museli chránit. Procházka královským městem Litovel na pěti (anebo šesti?) ramenech Moravy. Litovelské mlýny a mlynáři. Litovel jako dokonalá vodní pevnost. Proč se Litovli říká Hanácké Benátky? K tomu navíc návštěva fungující vodní elektrárny v Horce nad Moravou. Podrobnosti a fotografie.
V Horce nad Moravou vznikla unikátní galerie v přírodě Dům přírody Litovelského Pomoraví. Své stavby a zároveň umělecká díla tu postavili významní čeští umělci. Patří mezi ně František Skála, člen umělecké skupiny Tvrdohlaví, nebo Miloš Šejn z umělecké skupiny Měkkohlaví. Galerii si prohlédneme celou, zároveň se při této procházce nejprve zaměříme na život a dílo autora, který svou stavbu a další objekty v přírodní galerii vybudoval neplánovaně a vlastně zcela bez souhlasu architektů. Vzhledem k charakteru své práce bychom ho mohli zařadit do umělecké skupiny tvrdozubí. Řeč je o bobru evropském, kterého v odborných kruzích nazývají Castor Fiber. Podrobnosti a fotografie.
Pohled do dvou různých způsobů pobývání lidí v krajině Hané. V Hanáckém skanzenu nahlédneme do tradičního života Hanáků spojeného zejména s každodenní prací. V galerii domu přírody se poté podíváme, jak můžeme prožívat spojení s krajinou ve svátečních chvílích. Podrobnosti a fotografie.
Pojďte prožít nenáročnou projížďku Litovelským Pomoravím na raftu a následně si poslechnout příběh lužní krajiny vyprávěný v galerii Domu Přírody Litovelského Pomoraví. Podrobnosti a fotografie.