Marie Puttnerová s kapelou v Rajské zahradě

Čtvrtek, 13. dubna 2023 — 19:00; Dům přírody Litovelského Pomoraví - Sluňákov
 
KONCERT SE PŘESOUVÁ DO BUDOVY SLUŇÁKOVA!!
 
 
Zahájení festivalu Ekologické dny Olomouc 2023
www.ekologickednyolomouc.cz
 
Marie Puttnerová byla již dvakrát hostem festivalu, ale vždy se skupinou Jablkoň, se kterou vydala tři alba. S frontmanem kapely Michalem Němcem vytvořila Půljablkoň a vydali společně dvě velmi dobře hodnocená alba. Působila také ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, v kapele Cymbelín, spolupracovala s Kittchenem v projektu Zvíře jménem Podzim, s Petrem Linhartem, Mirkem Kemelem a dalšími.
 
V roce 2022 však došlo k zásadnímu propojení s britským producentem Eddiem Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko), díky kterému vyjde 21. dubna 2023 debutové album Puttnerové s názvem Laila tov.
 
Setkání výjimečných hudebníků v Rajské zahradě Františka Skály:
Marie Puttnerová, Martin Novák (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio), Petr Uvira (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna La Chia), Martin Brunner (Martin Brunner Trio, The Prague Six, Markéta Foukalová, Klara & The Pop, Lenka Dusilová, Beata Hlavenková).
www.marieputtnerova.cz
 
Deštivá varianta v sále nízkoenergetického domu připravena!!!
 
Vstup na koncert volný.
 
Po koncertu promítání uměleckého dokumentu EQUINOX / Habima Fuchs (23 minut)
Projekce sugestivního uměleckého filmu Habimy Fuchs, který zachycuje svět v symbolické rovnodennosti. Jeho děj se odehrává přímo na Sluňákově a vznikl v rámci programu Domov a svět Muzea umění Olomouc-Středoevropského fóra v roce 2022.
 
Srdečně zveme na další akce festivalu Ekologické dny Olomouc 2023.
14. – 16. dubna BESEDY
17. dubna Ministerský potlach v Českém rozhlasu Olomouc
22. – 23. dubna VÝLETY
29. dubna EDOJARMARK
 
Veškeré informace naleznete na stránce:
www.ekologickednyolomouc.cz
 
FB skupina: Ekologické dny Olomouc-Sluňákov
https://bit.ly/3QT7681
 
 
Akce se koná v rámci projektu EDO 21 – 23. Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.