Planeta Praha na Hané Ekologický večer

Čtvrtek, 12. října 2023 — 18:00; Univerzita Palackého - Konvikt

Ondřej Sedláček, Jan Hošek 12. října, od 18 hodin, promítání se uskuteční na Univerzitě Palackého v Olomouci – Konviktu, filmovém sále.

 

Tvůrci velmi oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu na Hanou, aby Vás pozvali do betonové džungle hlavního města. Vedle lidí žijí v našich městech nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali v Praze díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. 

 

Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí poblíž našich městských obydlí.

 

Ondřej Sedláček učí a bádá na katedře ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a působí v neziskové organizaci Ochrana fauny ČR, o.p.s. Zabývá se výzkumem ptačích společenstev v pralesích a savanách subsaharské Afriky. U nás se intenzivně věnuje moderní ochraně přírody, od praktického managementu v krajině až po snahy změnit myšlení lidí a konání úředníků, založil síť motýlích rezervací. Zabývá se popularizací vědy, pravidelně vystupuje v rádiu i televizi, byl hlavním odborným poradcem při vzniku celovečerního filmu o přírodě ve městech Planeta Praha, je spoluautorem stejnojmenné knihy.

 

Jan Hošek je český filmový dokumentarista a ilustrátor. Je režisér a scenárista dokumentárních, populárně-naučných a vědecko-populárních pořadů, filmů a seriálů s přírodovědnou tematikou, které vytvářel převážně pro Českou televizi. Studoval systematickou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a dokumentární tvorbu na FAMU. Spolupracuje s Mariánem Polákem (Planeta Česko, Jeseníky, království horské divočiny). Ilustroval několik desítek knižních titulů. Jeho ilustrace se pravidelně objevují v populárně-naučném časopise Ptačí svět. Jeho ilustrace doprovázejí významné ornitologické dílo European breeding bird atlas. 2, Distribution, abundance and change.

 

Více informací k filmu Planeta Praha naleznete na stránkách AEROFILMS.

 

Tato akce se koná v rámci projektu EDO 21 – 23. Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.