Badatelské tašky

Půjčte si do galerie v přírodě sadu pomůcek, která vám pomůže bádat. Nabízené aktivity si užijí dospělí i děti. Tašku je třeba vyzvednout a vrátit v otevírací době informačního centra. Cena za zapůjčení 50 Kč.

 

1. Vodní breberky

Život v tůních kolem Sluňákova je neuvěřitelně bohatý a krásný. Navíc pro každého celkem lehce přístupný. Vyražte na průzkum!

Taška obsahuje síťku, tácek a další pomůcky na lovení, K tomu návod a speciální atlas vodních živočichů – zobrazující pouze živočichy, které v tůni můžete reálně ulovit.

2. Galerie v přírodě všemi smysly

Projděte si galerii v přírodě s několika pomůckami využívající různé smysly. Drobné hudební nástroje, palička na rozeznění zvonu. Jednoduché pátrací a prožitkové aktivity v Rajské zahradě a Sluneční hoře.

3. Bobři na rybníce Rozvišť

Na rybníce Rozvišť v galerii v přírodě se usadili bobři. A jakoby tušili, že jsou v galerii, vybudovali nám zde objekty přímo výstavní. Tento rybník je asi nebobrovatější místo v celém Litovelském Pomoraví. Pojďte ho prozkoumat!

Manuál a pomůcky v badatelské tašce vás provedou sérií úkolů spojených s pobytovými znaky bobrů, odlitky bobřích stop nebo  bobřími zvuky. Vše názorně na místě, kde žijí bobři.

4. Půdní breberky

Napadlo Vás někdy zkoumat, co vše žije v půdě? Půdní svět je neskutečně bohatý a pestrý, jenom se před našimi zraky ukrývá. Vydejte se vypátrat živáčky, které se ukrývají pod povrchem, pod kameny, listím.

V badatelské tašce máte připravenou jednoduchou odchytovou past, lopatku na zarytí do půdy, misku, pozorovací lupu a samozřejmě atlas živáčků, na které můžete v půdě nebo na jejím povrchu narazit. 

 

 

   

DSC01093
Bobri Vogel
DSC09622
Bobri   Skluzavka