Další možnosti pro školy

Sluňákov a okolní areál Domu přírody Litovelského Pomoraví můžete navštívit také bez využití našich programů a realizovat zde svůj vlastní program. Při návštěvě Sluňákova můžete využít následující možnosti...

Vše je potřeba vždy předem objednat u koordinátora Libora Sukupa – o návštěvu má zájem mnoho skupin.

 

Galerie v přírodě

Vstup do areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví v okolí Sluňákova je zdarma. Pouze návštěva uzavřených prostor Rajské zahrady a Sluneční hory je zpoplatněna – cena vstupu je 20/30 Kč za žáka (jeden objekt/oba objekty).

 

Otevřeno je po celý rok, doporučená doba pro návštěvu je však v období duben–říjen.

 

Při návštěvě můžete využít zázemí budovy Sluňákova – toalety, posezení ve vstupní hale a turistické informační centrum s obchůdkem.

 

Čím si zpříjemnit návštěvu

Oběd na Sluňákově v ceně 55 Kč MŠ, 75 Kč 1. stupeň ZŠ,

85 Kč 2. stupeň ZŠ, SŠ a pedagogové.

 

Zapůjčení jízdních kol, cena 100 Kč osoba/den včetně přilby.

 

Využití ohniště, cena 250 Kč/skupina. V ceně je zahrnuto dřevo, zapůjčení opékacích vidlic, zápalek, novin.

Zapůjčení pomůcek

Rádi vám zapůjčíme sady pomůcek pro obohacení výuky při návštěvě Sluňákova. Cena půjčení jedné sady pomůcek 150 Kč/den. Sadu na výrobu ručního půjčujeme za stejnou cenu do školy na celý týden.

 

Hydrobiologická sada: 

Pomůcky na lovení a pozorování vodních bezobratlých živočichů. Sada obsahuje hydrobiologické síťky, misky na pozorování, krabičkové lupy a určovací klíče. K hydrobiologickému průzkumu lze využít tůně u Sluňákova.

 

Luční sada: 

Pomůcky na pozorování bezobratlých živočichů na louce. Sada obsahuje krabičkové lupy a určovací klíče. Pro zkoumání lučních živočichů je možné využít louky u Sluňákova.

 

Bobří odlitky: 

Šest sad bobřích odlitků, každá sada obsahuje čtyři odlitky: přední a zadní končetiny, ocasu a zubu. Pobytová znamení bobra je možné pozorovat okolo rybníka u Sluňákova.

 

Sada na výrobu ručního papíru ve škole: 

Sada obsahuje rámečky se síty, misky a  návody.

Kontakt

Libor Sukup

telefon 585 154 839

e-mail libor.sukup@slunakov.cz

Img 0710
Fontana2
 MG 9061   Version 3
Ohniste1