Genius pocit – dvě romantické krajiny v jednom dnu

Procházka galerií v přírodě doplněná návštěvou skrytého romantického parku kolem Nových Zámků. Podíváme se zcela jinýma očima na známá místa kolem Mladečských jeskyní a Nových Zámků a zkusíme si představit krajinu tak, jak o ní přemýšleli krajinní architekti před dvěma sty lety. Srovnání s romantickým parkem nám odpoledne pomůže hlouběji uvažovat o smyslu nově vybudované galerie Domu přírody Litovelského Pomoraví.

průběh

  • trvání 7 hodin (malý výlet, oběd, přestávka, komentovaná prohlídka)
  • pěší trasa 1 km dopoledne + 1 km odpoledne
  • cena 340 Kč/os zahrnuje služby průvodce po celý den a oběd (menu dle domluvy)
  • počet účastníků 18–50

Novozámecký romantický areál

Anglický romantický park v Nových Zámcích vystavěli Lichtenšteinové na přelomu 18. a 19. století. Podoba areálu vznikla podle záměru stejných tvůrců, kteří vytvářeli známější a rozsáhlejší prostor v Lednicko – Valtickém areálu. Přestože byl park u Nových Zámků drobnější a je také méně zachovalý, každého návštěvníka překvapí, s jakou silou romantické stavby dodnes působí. Procházka po tomto areálu patří i dnes k největším zážitkům při putování jedinečnou přírodou Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.

Ferdinand Runk - Nové Zámky
Nové Zámky   Podkova
Nové Zámky   Obelisk
Nové Zámky
Nové Zámky   Templ
Nové Zámky   Čertův Most
Nové Zámky   Rytířská Síň
Nové Zámky   Čertův Most

Zážitková prohlídka galerie v přírodě

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě a přiblížíme, jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.

Lod3
Fontána
Hora1
Ohniste