Hanácké skanzen Příkazy a Dům přírody Litovelského Pomoraví

Pohled do dvou různých způsobů pobývání lidí v krajině Hané. V hanáckém skanzenu nahlédneme do tradičního života Hanáků spojeného zejména s každodenní prací. V galerii domu přírody se poté podíváme, jak můžeme prožívat spojení s krajinou ve svátečních chvílích.

průběh

  • trvání 6 hodin
  • pěší trasa dopoledne minimální, odpoledne 1 km
  • cena 280 Kč/os zahrnuje vstupné do Hánáckého skanzenu, zážitkovou prohlídku přírodní galerie a oběd (menu dle domluvy)
  • počet účastníků 18–50

Hanácké skanzen Příkazy

Prohlídka tradičního hanáckého statku. Nahlédnete do světnice nebo vybavené kuchyně a skrze ně také do života Hanáků z přelomu 19. a 20. století. Prohlédnete si unikátní špaletové stodoly s tradičními zemědělskými stroji. Odvážnější mohou vzít do ruky cep nebo vyzkoušet fukar na třídění obilí. Další mohou posedět s kávou na hanáckém dvorku. Přijďte se poučit nebo dokonce zavzpomínat na dětství.

Stodoly
Skanzen
Dvur
Kuchyne
Svetnicka
Hasicska Strikacka 1
Vozik 1
Mlaticka

Zážitková prohlídka přírodní galerie

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh této galerie v přírodě a přiblížíme, jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.

Lod3
Fontána
Hora1
Ohniste