Vzdělávání pro pedagogické sbory

Pro pedagogické sbory škol připravujeme akce na míru, pro konkrétní sborovny jednotlivých škol. Seminář může dle domluvy kombinovat aktivity na posílení týmové spolupráce s náměty na integrovanou tematickou výuku a inspirací ke školním projektům, školám v přírodě, případně s aktivitami k vybraným tématům. Ceny na základě domluvy.

Další vzdělávání pedagogů školy je cíleno do oblasti aktivit zaměřených na rozvoj přírodovědné gramotnosti žáků a inovaci výuky přírodních věd. V průběhu semináře se seznámíte s náměty ověřenými v praxi, které můžete využít také ve vaší škole. Sami si některé aktivity vyzkoušíte, získáte metodický materiál pro přípravu podobné akce ve škole a v případě zájmu lze pracovat přímo na krocích, které přináší realizace dne ve vašich specifických podmínkách.

Inspirace ke školním projektům

Sedm barev duhy
Seznámení s publikací, která nabízí náměty pro komplexně pojatou environmentální výchovu na 2. stupni ZŠ. Aktivity provázané příběhem o hledání ztracené duhy mohou posloužit jako inspirace pro školní projekt, ale je možné je využít i samostatně. Publikace přistupuje k environmentální výchově jako k duze, ve které se prolínají jednotlivé barvy – od poznání sebe sama, přes spolupráci dětí a učitelů ve třídě, atmosféru školy a náměty na zapojení dětí do zlepšení prostředí školy a jejího okolí (odpady, zahrada, obec) až po aktivity rozvíjející pochopení globálních problémů a rozvojové pomoci.

 

Zelený ostrov
Seznámení s publikací a celoročním projektem pro děti od 6 let. Aktivity jsou provázány příběhem nově vzniklého ostrova, na který se postupně dostanou různé druhy rostlin a živočichů, nakonec i člověk. Experimentování s kameny, semínky i zelenými rostlinami doplňují pracovní listy.

Další témata

Poklad z hlubin

Tematický den se věnuje ropě jako surovině, bez které si svůj každodenní život nedovedeme představit. Záměrem je přiblížit žákům ropu z mnoha úhlů pohledu, nejen jako surovinu pro výrobu plastů, zdroj energie i zdroj znečištění, ale i politický prvek současného světa a rychle ubývající poklad z hlubin naší planety. Během tematického dne žáci postupně procházejí stanovišti, kde se podívají na ropu optikou jednotlivých vyučovacích předmětů. Tematický den je určen pro žáky 5.-9. třídy.

 

Kouzlo materiálů – jak propojit polytechnickou a environmentální výchovu 

Workshop je určen pedagogům MŠ a 1. stupně ZŠ. Nabídne tipy a náměty, jak nevšedně tvořit ze základních materiálů – dřeva, skla, kovu, textilu, papíru i hlíny.Účastníci se seznámí s potřebným nářadím a sami si vyzkouší několik jednoduchých neobvyklých technik, které překvapí svým efektním výsledkem, přestože je zvládnou i ti nejmenší. Neopomineme také nápady, jak vykouzlit hezké a užitečné předměty z odpadových materiálů, a několik pokusů, které pobaví malé i velké.

Kontakt

Karla Rulíková – koordinátor vzdělávání pedagogů

telefon 585 388 206

e-mail karla.rulikova@slunakov.cz