Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví

V rámci projektu Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví je pro návštěvníky areálu biocentra a Domu přírody Litovelského Pomoraví realizována interaktivní cesta, která Vám pomocí Vašich mobilních zařízení nabídne kromě krásné vycházky mimo jiné také 7 příležitostí, jak si tuto procházku osvěžit. Na cestě Vás čekají zastavení označená pomocí QR kódů. Pomocí chytrého telefonu nebo tabletu, tak máte možnost obohatit svou cestu o informace k jednotlivým zastavením, včetně fotografií a dalšího multimediálního obsahu. Na každém zastavení na Vás také čeká krátký úkol.

 Co je to QR kód a jak funguje?

QR kód není nic jiného než čtvercový obrázek v němž je uložena textová informace. V našem případě odkaz na konkrétní webovou stránku. Pomocí fotoaparátu a vhodného softwaru (QR čtečky) ve vašem mobilním zařízení se tak otevře Váš webový prohlížeč na stránce věnované danému zastavení.

Jak to funguje si můžete vyzkoušet pomocí tohoto QR kódu (stačí vyfotit obrazovku Vašeho počítače pomocí QR čtečky).

 

QR - rajska zahrada

 
 

 

Projekt „Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví“ byl podpořen Ministerstvem životního prostředí České republiky v rámci Fondu environmentální odbornosti v Programu švýcarsko-české spolupráce

schweizerische     mzp