Pátrací hry

Přírodní galerii můžete požít také s pomocí pátrací hry. Máte-li alespoň trošku dobrodružnou povahu neváhejte a pusťte se do toho. Je to nenáročná trasa, většinou po cestách v galerii v přírodě. Trasa dlouhá do 1,5 km.

 

Verze pátracích her

Máte možnost zvolit ze tří pátracích her. Dvě z nich je třeba absolvovat v otevírací době informačního centra. Tu poslední (Sedm bran k přírodě LP 2) můžete absolvovat sami, téměř kdykoli.

 

Začátek a konec pátracích her

Informační centrum Dům přírody Litovelského Pomoraví v nízkoenergetickém domu Sluňákov GPS 49.6414N, 17.1995E. Ve verzi bez vstupu začnete nedaleko. 

1. Poklad Karla Fišary

Pátrací hra archeologická. Využívá experimentální hliněné pece a blízkou archeologickou lokalitu Oračín. Poklad dostupný v otevírací době informačního centra. Na informačním centru si vyzvedněte brožurku, která vás hrou provede. Brožurku si můžete také stáhnout a vytisknout* a nebo celou hru absolvovat na této webové stránce na mobilním telefonu.

2. Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví

verze se vstupem do uzavřených objektů 

Tato verze pátrací hry počítá s návštěvou uzavřených objektů Rajské zahrady a Sluneční hory. Je proto třeba vyzvednout (i vrátit :)) klíče v době otevírací doby informačního centra a zaplatit vstupné. Na informačním centru si vyzvedněte také brožurku, která vás hrou provede. Brožurku si můžete také stáhnout a vytisknout* a nebo celou hru absolvovat na této webové stránce na mobilním telefonu.

3. Sedm bran k přírodě LP 2

verze bez vstupu do uzavřených objektů 

Tuto verzi můžete absolvovat v podstatě kdykoli. Postačí vám k tomu chytrý mobilní telefon a tato stránka. Pokud nemáte mobilní data stáhněte si stránku do telefonu předem. Ke hře můžete využít i papírovou brožurku – v tom případě je třeba ji předem stáhnout a vytisknout* nebo opět vyzvednout v otevírací době informačního centra.

* nejlepší nastavení tisku: formát originálu A5 na výšku/tisk brožury/formát papíru A4

   

Fisara
Truhla
zvon
cihly